Numan Kurtulmuş’tan yeni anayasa açıklaması!

SON DAKİKA: TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, yeni anayasa görüşmeleri kapsamında AK Parti TBMM Grubu’nu ziyaret etti. Görüşmenin ardından Kurtulmuş ve AK Parti TBMM Grubu kameralar karşısına geçerek açıklama yaptı.

Görüşme sonrası konuşan AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, “Yeni anayasaya her türlü katkıyı sağlayacağız. Sivil ve demokratik anayasayı Türk milletine hediye etmeliyiz” dedi.

SÜREÇ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Kurtulmuş’un açıklamalarından satır başları ise şu şekilde;

“Karşılıklı müzakerelerle şeffaf bir süreç yürüteceğiz. Anayasa için herkesin fikri alınacak. Ekimden itibaren içerik görüşmesi başlayabilir.

İki darbenin izlerini taşıyan bu anayasadan kurtulmalıyız.

“YENİ ANAYASA ZORUNLULUKTUR”

Yeni anayasa zorunluluktur. Bu sürecin oldukça zor olduğunu ben de biliyorum. Partilerle birlikte ortak bir yol bulacağız. Önümüzdeki yasama döneminde ise içeriğe ilişkin görüşmeler yapacağız.

Bu tartışmaların Türk demokrasisine çok büyük katkılar olacağını düşünüyorum. Ben hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Uzun bir yolumuz var.

“PARTİLERİN ANAYASASI OLMAZ”

Partilerin anayasası olmaz, partilerin anayasa teklifi olur. Müzakere süreçleri açıldığı zaman partiler kendi görüşlerini daha rahat ifade edecek.

 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir