Çiftlik Bank’ın Tosuncuk’u: Özgürce Yaşıyordum, Dolandırılık Kastım Yok

Yüzlerce kişi Çiftlik Bank sistemine girerek milyonlarca lirasını kaptırdı. Tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın’ın kurduğu sistemle sayılı çiftlik hayvanları ve topraklarıyla yüksek gelir elde edeceğine inanan yurttaşlar, milyonlarca lirasından oldu. Ünlü isimleri de reklamlarda kullanıp güven yaratan Tosuncuk, foyası ortaya çıkınca yurt dışına kaçtı.

Kırmızı bültenle aranırken Türkiye’ye kendi teslim olan Aydın’ın kardeşi Fatih Aydın ve beraberindeki 20 sanık ile yargılandığı davada esas mütaala hazırlanacağı öğrenildi. Anadolu 6. Ağır Ceza’da görülen duruşmada, dosya esas için savcılığa gönderilirken söz alan Tosuncuk şunları dile getirdi:

“EV HAPSİNE AYRILIRSAM…”

“Bilirkişi raporuna göre kayyum atanan şirketlerin değeri müştekilerin zararını karşılayabilir. Tam 3 yıldır tutukluyum. Ben yurtdışında özgürce yaşıyordum. Masum olduğum için Türkiye’ye sığındım. Tutuksuz yargılanma veya ev hapsine ayrılırsam tüm mağdurların zararını mütalaa açıklanmadan önce kendi imkanlarımla gidermek istiyorum. Alınan bilirkişi raporuyla da sabit olmakla dolandırıcılık kastım bulunmamaktadır”

Mahkeme, sanıkların tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir